ONLINE KALKULÁCIÓ | ONLINE TANÁCSADÁS | SZEMÉLYES TANÁCSADÁS | KÁRBEJELENTÉS

Alapozzon megfelelő védelemre és biztos háttérre!

most 25% kedvezménnyel!

Biztosítás felmondása

Meglévő biztosításá szeretné felmondani, de nem tudja pontosan hogyan kell? Segítünk mindenben.

Kár bejelentése

Amennyiben Ön a Generali biztosító ügyfele, abban az esetben segítünk a kár bejelentés folyamatában.

Akciók, kedvezmények

Most az alapdíjból 25% kedvezményt vehet igénybe, ha a biztosítási díj eléri a 30.000 forintot.

Egyszerűen, gyorsan megkötheti, módosíthatja igényei szerint.

Cropped shot of professional architect  working on the construction plan in modern office room

Biztosítási feltételek:

Használja kalkulátorunkat.

Szakmai Felelősségbiztosítás Kalkulátor

Mire terjed ki az építési biztosítás?

Biztosított fedezet:
Szakmai felelősségbiztosítás: a biztosított szakmai tevékenység folytatása során, azzal összefüggésben – foglalkozási szabályok megszegése folytán – okozott személyi sérüléses és dologi károk (valamint az ezekkel közvetlenül összefüggő sérelemdíjak) megtérítése alól mentesíti a biztosítottat.
Személyi sérüléses kár az, ha valaki meghal, egészségkárosodást vagy testi sérülést szenved.
Dologi kár az, ha valamilyen tárgy megsemmisül, megsérül vagy használhatatlanná válik.

Biztosítható szakmai tevékenységek:
• Építészeti-műszaki tervezés és tervezői művezetés;
• Építőipari kivitelezési tevékenység és felelős műszaki vezetői tevékenység.

Választható kiegészítő biztosítási fedezet:
munkáltatói felelősségbiztosítás egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységre.

A szerződő által választott biztosítási összeg a biztosítási ajánlaton kerül feltüntetésre.

Milyen típusú biztosításról van szó?

A felelősségbiztosítás keretében a biztosító – a biztosítási szerződéses feltételekben szabályozottak szerint, a biztosítási díj megfizetése ellenében – a biztosított tevékenység folytatásával olyan másnak okozott kár (és sérelemdíj) megtérítése alól mentesíti a szerződés biztosítottját, melyért a biztosítottat kártérítési felelősség terheli.

Kik lehetnek a biztosítottak?

Építészekn vagy más szakági tervezők, illetve fővállalkozó kivitelezők, akik egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységet végeznek.

Hol érvényes a biztosításom?

A biztosító kockázatviselése Magyarország területén okozott, bekövetkezett és érvényesített károkra terjed ki.

Egy építkezés számos buktatót rejthet magában, amire építészként, tervezőként vagy éppen kivitelezőként érdemes jó előre felkészülnie. Előfordulhat, hogy a tervezés során hiba csúszik a számításba, emiatt kár keletkezik az épületben, vagy éppen a munkálatok során sérül meg valaki. Kötelező felelősségbiztosításunk többek között ilyen esetekben nyújt megbízható segítséget. Most az alapdíjból 25% kedvezményt adunk, ha a kedvezményekkel csökkentett egyszeri vagy éves biztosítási díj tervezői biztosítás esetén eléri vagy meghaladja a 30 000 Ft-ot, kivitelezői biztosítás esetén pedig a 90 000 Ft-ot! Az akció visszavonásig él.

MIK AZ ELŐNYEI?

  • Széles körű fedezetet adunk az építési és kivitelezési tevékenység során előforduló felelősségbiztosítási károkra.
  • Termékünk megfelel a kötelező felelősségbiztosítás megkötését előíró jogi szabályozásnak.
  • Egy szerződésben megkötheti a tervezői és a kivitelezői felelősségbiztosítást.
  • Fedezetet nyújt arra az esetre is, amikor a biztosítottunk által készített terveket nem saját maga művezeti, hanem az által igénybevett alvállalkozó tervező.
  • Projektre és határozatlan időre is megkötheti.
  • Teljes körű szakmai felelősségbiztosítást is kínálunk, amellyel nem csak az egyszerű bejelentéshez kötött tevékenységét biztosíthatja.

KINEK AJÁNLJUK ELSŐSORBAN?

Építészeknek vagy más szakági tervezőknek, illetve fővállalkozó kivitelezőknek, akik egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenységet végeznek.

MIKOR KÖTELEZŐ MEGKÖTNI?

  • Az egyszerű bejelentéshez kötött építési tevékenység esetében a következőkre kötelező felelősségbiztosítást kötni:
    – Az olyan károkra, amelyek az építész vagy más szakági tervező által vállalt tervezési és tervezői művezetői tevékenység során keletkeznek.
    – Az olyan károkra, amelyek a fővállalkozói kivitelező által vállalt építőipari kivitelezési tevékenység során keletkeznek.
  • A felelősségbiztosítási kötelezettségét teljesítheti projektenként vagy keretjelleggel, határozatlan idejű szerződés formájában is.
  • A tervezőnek legkésőbb a tervezési szerződés megkötésekor rendelkeznie kell felelősségbiztosítással, és a szerződésnek fenn kell állnia az elektronikus építési főnapló megnyitását követő 2 évig.
  • A fővállalkozó kivitelezőnek legkésőbb a munkaterület átadásakor rendelkeznie kell felelősségbiztosítással, és a szerződésnek fenn kell állnia legalább a lakóépület teljes műszaki átadás-átvételének lezárásáig.

MIRE TERJED KI A BIZTOSÍTÁS?

Az olyan személyi sérüléses és dologi károkra, amelyeket ügyfelünk okoz, és amelyekért kártérítési felelősséggel tartozik.
A biztosítási védelem kiterjed a biztosítottunknak az alvállalkozói, megbízottai által okozott károkra is.

A biztosítás 3 éves utófedezetet is tartalmaz, azaz azokra a károkra is fedezetet nyújt, amelyeket a biztosítottunk a szerződés hatálya alatt okozott, de legkésőbb a biztosítás megszűnését követő 3 éven belül jelentenek be társaságunknál.

ÍGY MŰKÖDIK A GYAKORLATBAN

Egy tervezéssel és kivitelezéssel is foglalkozó építőipari cég fő profilja legfeljebb 300 m2-es családi házak tervezése és kivitelezése. Egy családi ház építése során a kivitelező szakmai hibát vét, nem megfelelően rögzíti az építési helyszínt elhatároló kerítést. A kerítést a szél a szomszédos társasházra fújja, az épület külső szerkezetében, a kertben található padokban és kerti lámpákban jelentős kárt okozva. A társasház kártérítési igénnyel fordul ügyfelünkhöz. A biztosítás ilyen esetben fedezetet nyújthat az épület szerkezeti kárainak helyreállítására, és a kertben megsérült padok és kerti lámpák pótlásának költségeire.

A pechsorozat sajnos itt még nem ér véget: a családi ház tervezésekor ugyanis a talajvíznyomás elleni szigeteléshez nem megfelelő anyagot ír elő ügyfelünk egyik tervezője. Ennek következtében a házban a vízszigetelés megreped a műszaki átadást követő 3. évben. A ház falán méteres magasságig átnedvesedik a fal, és ledobja a vakolatot. A család újra kártérítési igénnyel fordul ügyfelünkhöz. A biztosítás ilyen esetben fedezetet nyújthat a földmunkák és szigetelési munkák többletköltségeire és a homlokzati fal helyreállítási költségeire.

A JOGSZABÁLYOK SZERINT MIKOR KELL MEGKÖTNI A BIZTOSÍTÁST?

Felelősségbiztosítást a 2017. január 1. után kötött tervezési/kivitelezési szerződésekre kell kötni, ha:

  • tervező esetében az elektronikus építési napló készenlétbe helyezésére 2017. február 1. után kerül sor;
  • fővállalkozó kivitelező esetében az elektronikus építési főnapló megnyitására 2017. február 1. után kerül sor.

HOGYAN IGAZOLJAM, HOGY ÉRVÉNYES FELELŐSSÉGBIZTOSÍTÁSSAL RENDELKEZEM?

Erről az elektronikus építési naplóban kell nyilatkoznia. Rögzítse a biztosító nevét és a kötvényszámot, illetve töltse fel a biztosító által kiadott fedezetigazolást.

Társaságunk a fedezetigazolást a kérelem beérkezésétől számított 8 napon belül adja ki. A fedezetigazolást akkor állítjuk ki, ha a biztosítási ajánlatot aláírta, és a biztosítási díjat vagy az első díjrészletet befizette.

Gyakran Ismételt Kérdések

Szerződő

A biztosítási szerződés szerződője az a személy, aki a biztosítási szerződést a biztosítóval megköti és a biztosítási díj fizetésére kötelezettséget vállal. A szerződő fogyasztónak nem minősülő személy vagy szervezet lehet. Fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.

Biztosítottak

A biztosítási szerződés biztosítottja az a személy, akit terhelő kártérítési kötelezettséget a biztosító jelen feltételek alapján teljesíti.

Jelen feltétel alapján biztosított a biztosítási ajánlaton név szerint feltüntetett
a) építészeti-műszaki tervező (pl. egyéni vállallkozó, jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet) az építészeti-műszaki tervezés és tervezői művezetés tekintetében;
b) építőipari kivitelező (pl. egyéni vállalkozó, jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet) az építőipari kivitelezési tevékenyég és az általa – bármilyen jogviszonyban – foglalkoztatott felelős műszaki vezető által végzett felelős műszaki vezetői tevékenység tekintetében, feltéve, hogy a biztosított tevékenység folytatására a hatályos
magyar jogszabályok szerint jogosult.

Hol érvényes a biztosításom?

A biztosítási fedezet Magyarország területére, a biztosítási szerződésben pontos címmel vagy helyrajzi számmal megjelölt kockázatviselési helyen (helyeken) bekövetkezett biztosítási eseményekre terjed ki. Ha a biztosított vagyontárgyakat a kockázatviselés helyéről ideiglenesen eltávolítják, a biztosító kockázatviselése a vagyontárgyaknak a kockázatviselési helyre való visszahelyezéséig szünetel. Bizonyos telephelyeken és vagyontárgyakra a biztosító különleges tárolási feltételeket írhat elő.

Mikor és hogyan kell fizetnem?

A biztosítási díjat:
• készpénzátutalási megbízással (csekken),
• csoportos beszedési megbízással (inkasszóval),
• átutalási megbízással,
• bankkártyával fizetheti.
A fizetési ütem negyedéves, féléves vagy éves lehet.

Mikortól meddig tart a kockázatviselés?

A biztosító kockázatviselése (a biztosítási védelem) – már érvényesen létrejött biztosítási szerződés esetén – a biztosítási ajánlaton a szerződő által a kockázatviselés kezdeteként megjelölt napon veszi kezdetét.
A kockázatviselés kezdő időpontja nem lehet korábbi, mint a biztosítási ajánlatnak a szerződő által történt aláírását követő nap „0” órája.

Hogyan szüntethetem meg a szerződést?

A szerződést a szerződő írásban, harmincnapos felmondási idő megtartásával, a biztosítási időszak utolsó napjára mondhatja fel.
A biztosítás megszűnhet továbbá:
• a díjfizetés elmulasztása esetén;
• ha a szerződő jogutód nélkül megszűnik;
• a biztosítási kockázat jelentős növekedése esetén közölt biztosítói felmondással;
• amennyiben a biztosítottak létszáma bármely okból 10 fő alá csökken, az erről való biztosítói tudomásszerzéssel érintett hónap utolsó napjának 24. órájában kivéve, ha felek ettől eltérően állapodnak meg;
• a szolgáltatásszervezővel való együttműködés megszűnésének időpontjában, ha a biztosító a szolgáltatásszervezési szolgáltatását rajta kívülálló, előre nem látható, ellenőrzési körén kívül eső körülmények bekövetkezése miatt teljesíteni nem tudja,
• ha a biztosító a szerződést harminc nap felmondási idő megtartásával a biztosítási évfordulóra felmondja,
• és a biztosítási szerződésben meghatározott egyéb esetekben.

Milyen kötelezettségeim vannak a biztosítással kapcsolatban?

A szerződőt, illetve a biztosítottat
• a szerződés kezdetekor közlési kötelezettség,
• a szerződés tartama alatt díjfizetési kötelezettség, változásbejelentési kötelezettség, kármegelőzési kötelezettség,
• kár esetén kárenyhítési, bejelentési, felvilágosítási és információadási kötelezettség,
• és a biztosítási szerződésben meghatározott további kötelezettségek terhelik.