Biztosítási feltételek:
Személy- vagyonvédelmi és magánnyomozói felelősségbiztosítás
Friss, hasznos hírek, cikkek
Biztosítás felmondása
Meglévő biztosításá szeretné felmondani, de nem tudja pontosan hogyan kell? Segítünk mindenben.
Kár bejelentése
Amennyiben Ön a Generali biztosító ügyfele, abban az esetben segítünk a kár bejelentés folyamatában.
Akciók, kedvezmények
Mindenki egyedi elbírálás alapján egyedi ajánlatot kap az igénybe vehető kedvezményekkel.
Egyszerűen, gyorsan megkötheti, módosíthatja igényei szerint.

Használja kalkulátorunkat.
Mire terjed ki az építési biztosítás?
Szakmai felelősségbiztosítás: a biztosított szakmai tevékenység folytatása során, azzal összefüggésben – foglalkozási szabályok megszegése folytán – okozott személyi sérüléses károk, dologi károk, tisztán vagyoni károk
és sérelemdíjak megtérítése alól mentesíti a biztosítottat.
Választható kiegészítő biztosítási fedezetek:
• a biztosítás időbeli hatályának kiterjesztése;
• pénz, értékcikk vagy készpénz-helyettesítő fizető eszköz szállítása, kísérése és őrzése;
• vagyonvédelmi tevékenység távfelügyeleti rendszer üzemeltetésével;
• építkezési területek őrzése;
• munkáltatói felelősségbiztosítás, amely a munkáltatót mentesíti a munkabalesetekért fennálló munkajogi kártérítési felelősség alól.
A szerződő által választott biztosítási összeg a biztosítási ajánlaton kerül feltüntetésre.
Milyen típusú biztosításról van szó?
A felelősségbiztosítás keretében a biztosító – a biztosítási szerződéses feltételekben szabályozottak szerint, a biztosítási díj megfizetése ellenében – a biztosított tevékenység folytatásával olyan másnak okozott kár (és sérelemdíj) megtérítése alól mentesíti a szerződés biztosítottját, melyért a biztosítottat kártérítési felelősség terheli.
A Személy-, vagyonvédelmi és magánnyomozó vállalkozások felelősségbiztosítása szolgáltatói tevékenységre vonatkozó szakmai felelősségbiztosítást tartalmazó biztosítási termék.
Biztosítható szakmai tevékenységek:
• Személy- és vagyonvédelmi tevékenység,
• Vagyonvédelmi rendszert tervező és szerelő tevékenység,
• Magánnyomozói tevékenység.
Napjainkban egyre több helyen van szükség vagyonvédelemre, az őrzésre szoruló vagyontárgyak értéke pedig nő, így a hiba előfordulásának valószínűsége is nagyobb. A legteljesebb felkészültség és éberség esetén is előfordulhatnak olyan hibák, melyekért Ön felelősséggel tartozik.
Társaságunk vállalja, hogy – a szerződésben megállapított mértékben és feltételek szerint – mentesíti a biztosítottat olyan károk megtérítése alól, melyet a biztosított a tevékenységére irányadó foglalkozási szabályok megszegése folytán a vagyonvédelmi szolgáltatás jogosultjának okoz és amelyért a biztosított kártérítési felelősséggel tartozik.
Továbbá társaságunk a biztosítási limit erejéig helytáll a biztosított helyett, ha annak sérelemdíj fizetési kötelezettsége keletkezik. A biztosítási védelem arra az esetre vonatkozik, ha a biztosítottat azért terheli sérelemdíj fizetési kötelezettség, mert vagy maga vagy az általa foglalkoztatottak a munkavégzésük során másnak személyiségi jogi jogsértést okoztak.
1. Példa: Egy őrző-védő kft. feladata hogy egy területet óránként körbejárjon. Az őr elaludt és két óra elteltével járta újra körbe a területet, ahol addigra az egyik épületbe betörtek. Ebben az esetben a kft.-nek meg kell térítenie a betörésből eredő kárt, kivéve, ha rendelkezik Vagyonvédelmi vállalkozások felelősségbiztosításával.
2. Példa: Egy őrző-védő kft. által őrzött építési területre az őr hibájából betörnek és eltulajdonítanak több értékes kisgépet. Ebben az esetben is a kft.-nek kell megtérítenie a kárt, kivéve, ha rendelkezik Vagyonvédelmi vállalkozások felelősségbiztosításával.
BIZTOSÍTÁSI ESEMÉNY
- Személysérüléses károk.
- Dologi károk
- Tisztán vagyoni károk korlátozással! → tárgyak eltulajdonításából, eltűnéséből eredő károkra csak betöréses lopás és rablás esetén terjed ki a biztosítási védelem!
- Sérelemdíj
BIZTOSÍTOTT TEVÉKENYSÉG
- Személy és vagyonvédelmi tevékenység
- Vagyonvédelmi rendszert tervező és szerelő tevékenység
- Magánnyomozói tevékenység
Külön feltétellel biztosítható tevékenységek:
- Munkáltatói felelősség
- Pénz, értékcikk vagy készpénz-helyettesítő eszköz szállítása, őrzése, kísérése
- Vagyonvédelmi tevékenység távfelügyeleti rendszer üzemeltetésével
- Építkezési területek őrzése
Gyakran Ismételt Kérdések
Szerződő
A biztosítási szerződés szerződője az a személy, aki a biztosítási szerződést a biztosítóval megköti és a biztosítási díj fizetésére kötelezettséget vállal. A szerződő fogyasztónak nem minősülő személy vagy szervezet lehet.
Fogyasztónak minősül a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy
Biztosítottak
A biztosítási szerződés biztosítottja az a személy, akit terhelő kártérítési kötelezettséget a biztosító jelen feltételek alapján teljesíti.
Biztosított az a biztosítási szerződésben név szerint feltüntetett személy (pl. természetes személy, egyéni
vállalkozó, jogi személy, jogi személyiség nélküli szervezet), aki a hatályos magyar jogszabályok szerint a biztosított tevékenység folytatására jogosult.
Hol érvényes a biztosításom?
A biztosítási fedezet Magyarország területére, a biztosítási szerződésben pontos címmel vagy helyrajzi számmal megjelölt kockázatviselési helyen (helyeken) bekövetkezett biztosítási eseményekre terjed ki. Ha a biztosított vagyontárgyakat a kockázatviselés helyéről ideiglenesen eltávolítják, a biztosító kockázatviselése a vagyontárgyaknak a kockázatviselési helyre való visszahelyezéséig szünetel. Bizonyos telephelyeken és vagyontárgyakra a biztosító különleges tárolási feltételeket írhat elő.
Mikor és hogyan kell fizetnem?
A biztosítási díjat:
• készpénzátutalási megbízással (csekken),
• csoportos beszedési megbízással (inkasszóval),
• átutalási megbízással,
• bankkártyával fizetheti.
A fizetési ütem negyedéves, féléves vagy éves lehet.
Mikortól meddig tart a kockázatviselés?
A biztosító kockázatviselése (a biztosítási védelem) – már érvényesen létrejött biztosítási szerződés esetén – a biztosítási ajánlaton a szerződő által a kockázatviselés kezdeteként megjelölt napon veszi kezdetét.
A kockázatviselés kezdő időpontja nem lehet korábbi, mint a biztosítási ajánlatnak a szerződő által történt aláírását követő nap „0” órája.
Hogyan szüntethetem meg a szerződést?
A szerződő a határozatlan időre létrejött biztosítást a biztosítási időszak végére, indokolás nélkül, írásban, 30 nap felmondási idő megtartásával felmondhatja.
A biztosítás megszűnhet:
• a felek közös megegyezésével,
• ha a határozott tartamú szerződés tartama lejár,
• a biztosítási érdek megszűnésével,
• a díjfizetési kötelezettség elmulasztásával,
• a biztosító indokolás nélküli, írásbeli, a biztosítási időszak végére történő, 30 nap felmondási idő megtartásával közölt felmondásával,
• kockázatnövekedés esetén a biztosító 30 nap felmondási idő megtartásával közölt írásbeli felmondásával,
• kockázatnövekedés esetén a biztosító módosító javaslatának elutasítása esetén, vagy a módosító javaslat kézhezvételét követő 30. napon, ha a javaslatra a szerződő 15 napon belül nem válaszol,
• ha a biztosító ráutaló magatartásával létrejött szerződés lényeges kérdésben eltér az általános szerződési feltételektől és a biztosító módosításra tett javaslatát a szerződő elutasítja, vagy arra 15 napon belül nem válaszol és a biztosító a szerződést 30 napra írásban felmondja, valamint
• a biztosítási szerződésben meghatározott további esetekben.
Milyen kötelezettségeim vannak a biztosítással kapcsolatban?
A szerződőt, illetve a biztosítottat
• a szerződés kezdetekor közlési kötelezettség,
• a szerződés tartama alatt díjfizetési kötelezettség, változásbejelentési kötelezettség, kármegelőzési kötelezettség,
• kár esetén kárenyhítési, bejelentési, felvilágosítási és információadási kötelezettség,
• és a biztosítási szerződésben meghatározott további kötelezettségek terhelik.